Story o (ne)propouštění z Mandrivy

Internetem proběhly zprávy o tom, že Mandriva končí spolupráci s externisty – mezi postiženými je i komunitní manažer Adam Wiliamson. Jeho vyjádření najdete v blogu na http://www.happyassassin.net/2008/11/27/bye-bye/. V dalším globu na adrese http://linsec.ca/blog/2008/11/27/bon-voyage-mandriva/ se zprovídá další málem postižený – Vincent Danen (překlad naleznete v článku).

Zdroje zpráv:

Překlad článku

Dnes jsem dostal špatné zprávy.

31.12. můj kontrakt s Mandrivou končí a tak již pro Mandrivu pracovat nebudu. Máme nyní nového CEO, který je rozhodnutý nepoužívat žádné externí dodavatele (autor je kanaďan, pozn. překl.), a následkem toho jsem byl takříkajíc vykopnut. V posledních 8.5 letech jsem viděl CEO přicházet i odcházet, prosazovat své představy, reorganizovat, různí externí dodavatelé dostávali kopačky. Přečkal jsem úpadky chráněnců, byl mi odpírán postup z finančních důvodů. V protiúpadkové ochraně (pre-bankruptcy protection) jsem zajistil výdělek a splácel kousek po kousku, jak jsme si to mohli dovolit…. Krátce řečeno, doslova jsem potil krev i pot a rval jsem se o práci pro tuto společnost a vytrval tam, kde jiní ne… a zůstal, když jiní odcházeli.. a dařilo se mi udržet se, když ostatní byli propouštěni.

To vše se změnilo dnes ráno. Mám před sebou jeden měsíc zaměstnání, během kterého si potřebuji najít novou práci. Konzultace, které poskytuji, mi nevydělají dost na mé denní výdaje (hypotéka, splátky na auto, školné mojí dcery… jídlo).

Pokud někdo venku ví o společnosti, která potřebuje security geek/poradce nebo server administrator type, nebo dokonce dokumentaci, prosím ať mi dá vědět. Mám jeden měsíc na zaplněné téhle mezery, a mám za sebou 8.5 roků vedení linuxového vývoje, práce související se zabezpečením (aktualizace, testování, QA, výzkum) a okolo deseti systémových administrátorů v týmu. Nechci se opakovat, ale to jsou základy (shrnutí je ovšem dostupné na žádost … jakmile to aktualizuji).

Pevně věřím v “plán”, a tak se modlím, aby v Božím čase se pro mě našlo něco lepšího, ale je těžké být pozitivní, když dostanete zprávu tohoto druhu.

EDIT: V posledních 2 hodinách proběhla bouřlivá komunikace. Velmi tímto děkuji mnohla lidem, kteří sem vložili komentáře a poslali mě emaily. Velmi to oceňuji. Nicméně neodcházím. Patrně chyba nastala proto, že moje jméno bylo na chopping block. Tak – alespoň prozatím – nikam neodcházím. V telefonním hovoru mě náš novy CEO ujistil, že můj kontrakt není ukončen.

Ale děkuji Vám, chlapi, za všechna slova. Nemáte ponětí, kolik to pro mě znamená.

1 komentář

  1. bibri | 04.12.2008 | 20:16 | Odpovědět

    … jak to původně vypadalo:

    http://linsec.ca/blog/2008/11/30/mandriva-community-support/

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login