Ubraňte se virům, poradíme vám v openMagazinu

Zavirovaný počítač není žádná sláva. Nejeden uživatel už musel kvůli tomu přeinstalovat operační systém. Vyhnout se můžete této zkušenosti tím, že si nainstalujete některou z distribucí Linuxu. To je hlavní téma openMagazinu.

Hned v prvním článku tématického okruhu se dozvíte, co je to linuxová distribuce a které jsou oblíbené. V dalších článcích jsou rozebírána jednotlivá desktopová prostředí, jejich výhody a nevýhody.

OpenMagazin vám ukáže, že Evropa se přiklání k open-source softwaru. I v České republice se najde mnoho škol, které ho používají. Začtěte se do článku o jedné z nich. Recenze na hru Minecraft vás naláká k využití chvil odpočinku právě s ní.

Děkujeme všem, kteří kopírují, sdílejí a rozesílají e-zin všem svým známým a přátelům. Lidé z Liberixu ho vytvářejí pro vás, čtenáře, a také díky vašim darům může vycházet.

Starší čísla openMagazinu:

Téma čísla

Recenze

Návody

Praxe

Události

Rozhovory

Stáhnout ve formátu PDF

Stáhnout openMagazin 06/2012

2 komentáře

  1. VelkyBubak | 26.08.2012 | 01:10 | Odpovědět

    Ach, to jsem si mohl myslet. Další flame o tom, že na Linuxu nejsou viry… (a to už nemluvím o těch co nejsou přímo pro systém). Věřte nebo ne, antivir se hodí i na linuxu.

    1. Irena Šafářová | 01.09.2012 | 13:46 | Odpovědět

      Přečetl jste ten příspěvek důkladně? V článku se nic nepíše o tom, že na Linux viry neexistují. Jen to, že se “můžete vyhnout zkušenosti se zavirovaným počítačem”.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login