UpdateCD 07/2004 pro Mandrake 10.0 CZ

Dnes přišlo do Brna z lisovny nové UpdateCD 07/2004 pro Mandrake 10.0 CZ. Díky množství aktualizací a integraci části oprav z verze Official se na něj mnoho programů navíc již nevešlo. Předplatitelům přijde automaticky příští týden, ostatní jej mohou získat zde. Podrobnosti o jeho obsahu v článku.

Aktualizace Mandrakelinuxu

Update CD obsahuje aktualizace Mandrakelinuxu 10.0 ke dni 1. července 2004, což představuje dvě stovky balíčků o velikosti 437MB. Nejvíce prostoru zabírá již tradičně opravené jádro.

Změny z Official verze

Stejně jako minule jsou na UpdateCD zahrnuty nejdůležitější opravy z Official verze – naše vydání vychází z Community. Jde o skoro 470MB v bezmála 300 RPM balíčcích. Při výběru jsem se orientoval na desktopové uživatele protože předpokládám, že serverové instalace mají zároveň i rozumné připojení k Internetu. Obsah této části CD je prakticky totožný s obsahem na minulém UpdateCD.

V Official balíčcích tak najdete aktualizované XFree86 (řeší některé problémy s intelovskými adaptéry), XMMS (padaní v KDE), opravené DrakXTools – Ovládací centrum Mandrake, dále pak Evolution, Mozillu, Nautilus, K3B, Xine, Magicdev, Hotplug, Dynamic, CUPS, MandrakeMenu, a spoustu dalších… Tyto balíčky řeší většinu problémů hlášených v Community verzi. Kompletní výpis souborů najdete níže.

Bonus, komerční aplikace, ovladače, dokumentace?

Díky množství aktualizací se mi na médium podařilo dostat jen několik málo dalších aplikací navíc, zaměřil jsem se na ty nejvíce potřebné:

  • Ovladače pro grafické karty NVIDIA – verze 1.0.5336 v originálních balíčcích od NVidie (nezávislé na jádře).
  • Ovladače pro grafické karty Ati – verze 3.9.0 v originálních balíčcích od Ati (nezávislé na jádře).
  • Prohlížeč opera 7.51 i s lokalizačními soubory.
  • XnView verze 1.68 – pro rychlou manipulaci s obrázky.

Přidávám náhled potisku CD:

A pro úplnost kompletní obsah (ls -laR) CD, který si můžete stáhnout ve formátech TXT a ZIP.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login