Úprava stránek

Změny na stránkách

Opět po nějaké době jsme se opět dostali k vylepšení stránek o Mandrake. Nová verze je zatím v testovacím provozu na www.mandrake.cz a pokud se osvědčí brzy jipřeklopíme i na www.mandrake.sk. Změny většinou nejsou nijak viditelné, největšízměnou je archív konference. Kompletní seznam změn najdete v článku.

Archív konference

Nejviditelnější a určitě i nejočekávanější změnou je asi zprovoznění archívu emailové konference mandrake@mandrake_czNení to ještě úplně stoprocentní ale tento požadavek se poslední dobou objevovalv konferenci a na stránkách natolik často, že jsme se rozhodli zveřejnit archív conejdříve a některé věci dodělat časem. Jak zjistíte po kliknutí na odkaz, v archívu fungujevyhledávání a to považuji momentálně za nejdůležitější. Můžete používat i vyhledávání z pravého navigačního pruhu, které prohledává všechny dostupné zdroje, nyní tedy i archívkonference.

Když se podíváte na uvedený odkaz zjistíte, že archív vypisuje vždy posledních 100 příspěvkůa lze se posouvat po stovkách dopředu a dozadu. Kliknutím na subjekt příspěvku se příspěvekzobrazí, kliknutím na autora se zobrazí všechny příspěvky zvoleného autora. Threadování nenív tomto náhledu zobrazeno protože s ním máme problém, který se zatím nepodařilo vyřešit. Pokudsi však zobrazíte email, je možné posunování posouvání po příspěvcích podle threadu, data neboautora. Nic jiného zatím archív neumí.

Speciální dík si zaslouží Zdeněk Mazanec, který půl roku provozoval archív na serverunews.redbox.cz.

Zlepšení orientace

Aby se zlepšila navigace trochu jsme upravili modré informační sloupky po stranách. Většina nadpisů jsou teď odkazy přímo do dané sekce, u bezpečnosti je dole odkaz na stránky MandrakeSecure.net a u výpisu dotazů přibyl odkaz na zadání nového dotazu, což jistě nejeden z vás ocení.

Neuvěřitelné zmatky na webu dělají diskuze versus fórum, spousta z vás psala, že mezitěmi slovy nevidí rozdíl. Název “fórum” byl původně převzat ze starého webu a protože nadělal víc škodu než užitku, změnil jsem “fórum” na “poradnu”. Teď tedy najdete v sekcipodpora poradnu, která má za úkol radit při problémech. Diskuze nechejte prosím těm, kteří chtějí s diskutovat. Reagoval jsem i na tuto debatu a upravil odkazy přizakládání diskuzí, takže nyní ukazují přesně tam, kam mají a doufám, že se situace v diskuzíchtrochu zlepší. Ihned, jak to bude možné, udělám v nich pořádek a co tam nepatří (99%) dám pryč.

Další změny

Při objednávání býval problém, pokud jste chtěli poslat zboží jinam než na adresu uvedenou nafaktuře, což se řešilo složitě emaily. Objednávkový formulářproto nyní rozlišuje dodací a fakturační adresu. Pokud jsou tyto adresy stejné, stačívyplnit pouze adresu fakturační.

Odstranili jsme mnoho nahlášených drobných chybiček a problémy při zadávání příspěvků (dělaly je konce řádků a některé speciální znaky jako uvozovky nebo lomítka). Velké změny proběhly “uvnitř” stránek a snad nám pomohou je rychleji upravovat a vyvíjet k dokonalosti. Další změny chystáme ponovém roce, máte-li nějaké nápady přidejte je do diskuze k tomuto článku.

Všem kteří nějakou chybu nahlásili děkujeme a zároveň opět vyzývám: pokud něco nefunguje nebo se vám něco nelíbí, dejte nám vědět na adresu feedback@mandrake_cz nebo do diskuze pod článek.

3 komentáře

 1. fict10n | 02.12.2002 | 18:50 | Odpovědět

  skvělé, díky
  Mam jedno přání. Nelíbí se mi patkový font použitý na stránkách portálu. Lépe se mi čte bezpatkový – jako třeba na abclinuxu.cz nebo penguin.cz

 2. future | 02.12.2002 | 18:53 | Odpovědět

  Odpoveď na komentár č. 1 :

  kto-čo ti bráni overridnúť si nastavenie svojich fontov? prípadne ignorovať css ? až príliš veľa možností na to, aby sa to chovalo podľa toho ako si želáš, bez zásahu autorov..

 3. fict10n | 03.12.2002 | 00:13 | Odpovědět

  Upravil jsem nastavení fontů v Mozille a výsledek je perfektní. Díky moc za nakopnutí !!

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login