Úpravy na Mandrake.cz

Úpravy webu dokončeny

Takže po nasbírání podnětů a připomínek a po dvou týdnech práce jsme dokončiliprvní fázi prací na našem novém webu. Změn je, i díky Vám, opravdu požehnaně a v článku se dozvíte, co vše se měnilo, proč, jak a co z toho plyne pro Vás.

Vzhled, orientace

Vzhled byl celkově dost doladěn, přibyly ikony, obrázky, zlepšilo se chování stránek v prohlížečích.

Poměrně hodně hodně z Vás, jak jsme zjistili, nemá rádo vyskakovací okna :)Proto je nyní veškeré zadávání (příspěvky, dotazy) integrováno do webu a žádnáokna už nikde nevyskakují.Velkou změnou je možnost náhledu před odeslánímpříspěvku. To Vám umožní lepší kontrolu zadaných údajů po všech stránkách ještě před uložením, a to v konečném důsledku přispěje k lepší kvalitě webu.

Jedny z největších námitek byly na použité písmo. Problémy s velikostí fontůna Linuxu jsme vyřešili a stránky již měly mít normální velikost písma. Font Times zůstal, a skálopevně na něm trvá náš grafik (pokud ho za to chcete kamenovat, můžete přímo sem (pav.beruska@email_cz);-). Přesto nám Opera stále nastavení fontu ignoruje, pokud by někdo přišel na to proč, ozvěte se nám (feedback@mandrake_cz).

Orientace na serveru byl další problém, hodně z Vás nevědělo co kam psát.Nyní jsme na všechny problematické stránky přidali krátké doplňující texty,které najdete vždy ve světle modrém pruhu pod nadpisem stránky. Přibyly i odkazy na nápovědu směřující do vylepšené a doplněnémapy serveru. Při zadávání příspěvkůse zobrazují tipy a rady, jak usnadnit sobě i ostatním práci a nebo čeho se v příspěvcích vyvarovat.

Registrace

Mnohým z Vás se nelíbilo naše omezení – minimální délka přihlašovacího jména je nastavena na 6 znaků – a psali jste nám například, že jinde na webech máte kratší přezdívky a neradi byste je měnili. Zařídili jsme to tedy tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Zavedli jsme u uživatele novou položku – nick (přezdívku), takže u Vašich příspěvků již není zobrazeno přihlašovacíjméno ale právě tato přezdívka. Dříve zaregistrovaní uživatelé mají momentálně nick nastavený stejně jako přihlašovací jméno a změnit ho mohou třeba tak, že kliknouna své jméno v pravém modrém sloupci nahoře.

Opraveny byly chybičky v procesu registrace a také ve formulářích na opravu údajů o uživatelích. Děkujeme všem, kteří se na tom podíleli (oni ví :)) za projevenou trpělivost.

Subdomény

Abychom urychlili přístup na web, zavedli jsme následující subdomény pro mandrake.cz:

Jejich význam je asi jasný a myslím, že dalšího komentáře nepotřebuje.

A co dál?

V celkem použitelném stavu se ocitla naše redakce a proto mohu říci, žehledáme přispěvatele na mandrake.cz. Pro přiblížení: mělo by zatím jít o nehonorovanou dobrovolnou činnost vycházející především ze známých předpokladů, že víc hlav víc ví a víc očí víc vidí.

Ale teď vážně: pokud máte zájem přispět občas nějakým článkem, o kterém víte že někomu pomůže, nebo třeba jen oznámením o nějaké zajímavé události, zkuste to (feedback@mandrake_cz). Určitě uvítáme překladatele, schopné přepsat sem tam nějaký článek z MandrakeForum.com, a nebo odborníky z oblasti bezpečnosti.

Než se dostaneme k dalšímu vylepšení stránek ještě to chvilku potrvá. V plánu máme asi toto:

 • archív emailové konference – včetně fulltextového vyhledávání;
 • možnost zasílání mailů o nových příspěvcích.

Nějaké další nápady?

5 komentářů

 1. luci | 21.07.2002 | 14:49 | Odpovědět

  co se týče designu, stránky teď vypadají mnohem lépe – za to vás musím pochválit, ale:

  ten font! je příliš malý a občas dokonce nečitelný (zvlášť v levém a prvém sloupci!) – chtělo by to alespoň o jeden pixlik větší velikost!

  jsou to fakt blechy!

  😉

 2. bibri | 21.07.2002 | 22:30 | Odpovědět

  Odpověď na komentář č. 1 :

  Ono asi jeste zavisi na rozliseni a monitoru. Pred upravou CSSka to opravdu blechy byly, mel jsem 1024×768 na 17″ a nedalo se na to koukat, ted se mne to zda prijatelne a to jsem slepy jak patrona.

  Pokud pouzivate Galeon, tak ten si pro stranky zvetseni pamatuje, da se to tedy resit i takto … ja mam takhle spousty stranek (asi temer vsechny :)). Na Mandrake.cz koukam ve 110%, coz je oproti jinym strankam dost malo.

 3. Anonym | 22.07.2002 | 10:13 | Odpovědět

  Odpověď na komentář č. 2 :

  mě se tohle moc přijatelné nezdá 🙁

  (mdk linux 8.2, kde 3.0.2, mozilla 1.0)

 4. jiri | 22.07.2002 | 11:30 | Odpovědět

  To zadavani prizpevku je ted MNOHEM lepsi. Jen ten font je hure citelny. To ze vetsina webu pouziva bezpatkova pisma ma svuj dobry duvod. Jsou dobre citelna i pri mensi velikosti. Ale jinak dost dobry.

 5. David Ruzicka | 22.07.2002 | 13:42 | Odpovědět

  Odpověď na komentář č. 3 :

  Pokud se Vam ten font opravdu nelibi, tak proc si v Mozille nenastavite sve fonty? Mne osobne se reprodukce fontu mozillou nelibi a mam nastavene fonty podle sebe(vsechno bezpatkove) a jsem nadmiru spokojeny :o)

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login