V Cookeru Mandriva Linuxu probíhá údržba databáze

Jak jsme vás v pátek informovali, tak nový šéf cookeru je Eugeni Dodonov, který se jí chopil s vervou. Jeho první krok je úklid a údržba databáze v Cookeru. Velká část balíčků je bez maintainerů, někteří maintaineři jsou již neaktivní, jiní udržují i balíčky, které patří jiným (neaktivním). Eugeni se rozhodl pro vyčištění databáze od těchto “mrtvých duší” — neaktivních maintainerů. Do dvou týdnů musí všichni maintaineři provést v tom svém balíčku aspoň nějaký commit (odeslat nějakou změnu), jinak jim budou balíčky odebrány. Dále se musí na konferenci k tomu svému balíčku přihlásit.

Já sám mám na starosti balíčků málo, ale lidé, co se starají o 200 balíčků se nejspíše upíší. Ještě horší to bude pro Eugeniho, který musí každý konferenční mail procházet a sjednocovat maintainer–balíček. Bohužel, tato práce je nutná součást restrukturalizace s novým šéfem.

Pro běžného uživatele to znamená jediné: Cooker má nového šéfa, znovu se rozjede vývoj distribuce a příprava dalšího vydání Mandriva Linuxu!

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login