Vánoční akce – Mandrakeclub

Mandrakeclub – Vánoční akce

Někteří si určitě ještě pamatují letní akci podobného rázu. Nyní se blíží Vánoce… a i vy si můžete udělat radost členstvím v Mandrakeclubu, neb jsme jeho ceny dočasně snížili na polovinu… členství si tak můžete pořídit již od 990,- Kč! Více informací o Mandrakeclubu a zmíněné akci naleznete dále v článku.


V podstatě Vás může napadat hned několik otázek ohledně Mandrakeclubu… pokusím se odpovědět na většinu z nich:

Co je to vlastně Mandrakeclub?
Jaké výhody poskytuje svým členům?
A jak vypadá?
Jak se mohu stát členem?
Nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně (FAQ)

Základní informace o Mandrakeclubu

Mandrakeclub je klub uživatelů a příznivců Mandrakelinuxu, který provozuje francouzská společnost Mandrakesoft, S.A., výrobce oblíbené distribuce Mandrakelinux. Poskytuje svým členům řadu výhod, mezi které patří předně přístup k rozsáhlé databázi softwaru, možnost podílet se hlasováním na složení balíčků v distribuci a v neposlední řadě také podpora Mandrakesoftu a vývoje Mandrakelinuxu.

Historie klubu:

V listopadu roku 2001 představil Mandrakesoft Mandrakeclub jako úplnou novinku – nabízet speciální služby a výhody členům klubu, a přitom v duchu OpenSource – to tu ještě nebylo. V průběhu následujícího roku potom Mandrakesoft vybudoval celou škálu výhod a služeb pro členy klubu.

Klubové výhody:

 • Přístup k ISO obrazům nové distribuce dříve, než jsou uvolněny ostatním uživatelům.
 • Možnost stažení krabicových verzí Mandrakelinuxu, včetně ovladačů a pluginů.
 • Plný přístup ke komerčním aplikacím, které jsou běžně dostupné pouze jako součást krabicových verzí. Více než stovku kvalitních balíčků stavěných a testovaných pro Mandrakelinux můžete nainstalovat na jediné kliknutí (pluginy pro webové prohlížeče, Java, ovladače, demo verze různých komerčních aplikací…).
 • Speciální download mirror jen pro členy klubu.
 • Členové klubu mohou na stránkách Mandrakeclubu hlasovat o složení balíčků v nových verzích Mandrakelinuxu. Díky tomu jsou již nyní obsaženy stovky Vašich oblíbených aplikací ve stávajících verzích.
 • Slevy při nákupu na www.mandrakestore.com, stejně tak jako slevy na produkty třetích stran – Win4Lin, Yopy, Kohan games a dalších.
 • Přístup na klubové stránky – www.mandrakeclub.com – na kterých naleznete kromě nástrojů pro využití výhod Mandrakeclubu i řadu zajímavých článků, multijazyčná fóra uživatelů či FAQ.
 • Přístup k obrovské softwarové databázi – dostupných je více než 50.000 RPM balíčků – tj. více než 100 GB dat (a stále jich přibývá) pro všechny verze Mandrakelinuxu.
 • Přístup k rozsáhlé technické dokumentaci a manuálům v elektronické podobě.
 • Nové verze software – jako KDE, OpenOffice a Mozilla okamžite dostupné členům klubu (nyní například možnost stažení RPM balíčků Mozilly 1.7 či OpenOffice.org 1.1.2).
 • Lokalizace klubu:

  Původním jazykem klubu je samozřejmě angličtina následována francouzštinou. Nicméně postupem času byl klub přeložen do mnoha světových jazyků. A v nedávně době se i nám podařilo lokalizovat klub pro české prostředí (na slovenském se pracuje :o). Tímto bych chtěla poděkovat předně Adamovi Rambouskovi, který klub překládal (v klubu jej naleznete pod nickem “Christof”) a stále překládá, ale i Vám všem, kteří jste se nám ozvali se zájmem se na překladu klubu podílet. Díky!

  Jak jsou využity poplatky za členství:

  Kromě všech výhod, které Mandrakeclub poskytuje, je ještě jeden důvod, proč se stát jeho členem – podpoříte tím vývoj Mandrakelinuxu! Poplatky za členství v klubu jsou použity přímo pro vývoj Mandrakelinuxu a také na podporu jiných Free Software projektů – hlavně na vývoj Linuxového kernelu, KDE, GNOME, Prelude a jiných. Dále mohou být vybrané poplatky použity pro vývoj webových stránek www.mandrakeclub.com a/nebo www.mandrakelinux.com.

  Přehled výhod Mandrakeclubu pro jednotlivé úrovně členství

  Standard Silver (doporučená úroveň) Gold avyšší
  Cena/rok 60 Euro 120 Euro 600 -1200 Euro
  Přístup na klubovéstránky Mandrakeclub.com (články, fora, download, FAQ ajiné sekce) ano ano ano
  Přístupk hlasování o balíčcích ano ano ano
  Přístupna lepší mirrory pro download ano ano ano
  Slevy vMandrakestore.com 10% nakrabice 25% nakrabice 25% nakrabice
  Přednostnípřístup k Mandrakelinux download edition (dříve nežnečlenové) ano ano ano
  DownloadMandrakelinux 10.0 Official PowerPack (all CDs) ne ano ano
  Download Mandrakelinux 10.0Official PowerPack+ (all CDs) ne ne ano
  Download Mandrakelinux 10.0Official pro AMD64 ne ano ano
  Download MandrakeMove (“Keyedition”, tj. s možností ukládání dat) ne ano ano
  Přístup kekomečnímu software a ovladačům (jinak je součástíkrabicových verzí) ano ano ano
  Přístup kelektronické dokumentaci ano ano ano

  Prostředí klubu – www.mandrakeclub.com

  Jak už bylo řečeno – pomyslné prostředí klubu tvoří webový portál www.mandrakeclub.com. Zkusíte-li si tyto stránky načíst jako nečlen klubu, budete vyzváni k přihlášení, a tak se daleko nedostanete. Proto bych ráda nastínila uspořádání klubu.

  Klub je uspořádán do několika přehledných sekcí:

 • Nastavení: obsahuje někoklik dalších podsložek:
  * vítejte – vstupní informační stránka podmenu,
  * moje info – zde si můžete změnit vlastní členské informace (kontaktní informace, heslo),
  * jazyk – nastavení jazykových preferencí, podle zvolených jazyků se vypisují aktuální články,
  * notifikace – nastavení emailových oznámení,
  * vzhled – nastavení vzhledu klubu (řazení článků, barevný layout),
  * obnovení/zvýšení – obnovení či povýšení stávajícího členství.
 • Články /vstupní stránka klubu/: články jsou běžně vypisovány v chronologickém pořadí bez třídění do kategorií, které si můžete později zvolit pomocí menu:
  * club,
  * company.
  * discounts,
  * distro,
  * interviews,
  * online,
  * updates,
  * world.
 • Databáze znalostí: je jednou z relativních novinek klubu. Představuje prostor, kde jsou soustředěny všechny podstatné informační zdroje – a to v přehledném řazení podle různých kategorií:
  * Mandrakelinux dokumentace,
  * Administrace,
  * Připojení,
  * Troubleshooting,
  * Základy,
  * Hardware,
  * Instalace,
  * Zdroje,
  * Bezpečnost,
  * Aplikace,
  * Verze Mandrakelinuxu,
  * Nezatříděné.
 • Dokumenty: elektronická dokumentace k jednotlivým verzím Mandrakelinuxu (v několika světových jazycích, ve formátech .html nebo .pdf):
  * 9.0,
  * 9.1,
  * 9.2,
  * 10.0.
 • Campus: přístup ke zkušební verzi elektronického výukového systému.
 • Downloads: je asi nejpoužívanější část Mandrakeclubu. Umožňuje členům hledání určitého rpm balíčku, výběr z mnoha mirrorů, nebo stažení ISO obrazů pomocí BitTorrentu.
 • Fóra: uživatelská fóra dělená podle svého zaměření:
  * Software troubleshooting,
  * Hardware troubleshooting,
  * Mandrakesoft,
  * Mandrakeclub & community,
  * Dokumentation & development.
 • RPM hlasování: dává členům klubu možnost podílet se svým hlasováním na složení balíčků v připravované verzi Mandrakelinuxu.
 • FAQ: nejčastěji kladené otázky & odpovědi.
 • Hledat: články, komentáře, uživatele.
 • Odhlášení
 • Několik screenshotů z Mandrakeclubu:

  screenshot 1 - Prihlaseni do klubu Screenshot 2 - Nastaveni klubu Screenshot 3 - Vstupní stránka klubu - články Screenshot 4 - Databáze znalostí Screenshot 5 - Campus - elektronická univerzita/images/club/znalostim.png Screenshot 6 - Downloads Screenshot 7 - Downloads/ISO obrazy Screenshot 8 - Uživatelská fóra Screenshot 9 - RPM hlasování

  A několik novějších s českou lokalizací:

  screenshot 1 - Články Screenshot 2 - Download Screenshot 3 - Download po druhé Screenshot 4 - Forum Screenshot 5 - RPM hlasování Screenshot 6 - Nastavení

  1.990,- Kč
  (sleva 50%!)
  Produkt cena bez DPH
  Standardčlenství v Mandrakeclubu 990,- Kč
  (sleva 50%!)
  Silverčlenství v Mandrakeclubu

  Zvýhodněná nabídka členství je časově omezena! Nabídka je platná pouze do 21. prosince 2004. Nakupovat můžete zde.

  Členství dodáváme formou certifikátu s kódem, který je nutno zaregistrovat pro aktivaci. Roční platnost členství se počítá od data aktivace!

  Mezi další časté dotazy patří:

  Otázka: Dá se zvýhodněné členství pořídit i na Slovensku?
  Odpověď: Samozřejmě. Členství se dá zakoupit i na Slovensku. Je-li zákazník daňový subjekt, tj. má-li DIČ, je možné učinit objednávku přímo přes náš shop, či na mailu shop@mandrake_cz. Po obdržení takové objednávky klienta kontaktujeme pomocí e-mailu, abychom se dohodli na způsobu platby – ta probíhá prostřednictvím bankovního převodu na základě proforma faktury. Po ověření převodu zašleme uživateli mailem registrační kód členství a běžnou poštou potom originál faktury a certifikát k zakoupenému členství. U nedaňových subjektů předáváme objednávky k vyřízení našemu slovenskému redistributorovi – společnosti Agemsoft, a. s.

  Otázka: Mohu za členství zaplatit pomocí převodu z účtu?
  Odpověď: Jistě, i to je možnost. V případě Vašeho zájmu o tuto alternativu zašlete, prosím, svou objednávku na mail shop@mandrake_cz, a tento požadavek nezapomeňte uvést. Další postup je v podstatě totožný s výše uvedeným: obratem Vám vystavíme fakturu a po ověření převodu Vám e-mailem zašleme produktový klíč a bežnou poštou certifikát a originál zmíněné faktury.

  Otázka: Mohu se stavit ve Vaší kanceláři a členství zakoupit osobně?
  Odpověď: I tato varianta je možná. Členství, ostatně – jako kterýkoliv jiný z produktů Mandrakelinux – můžete zakoupit v naší brněnské kanceláři na ulici Milady Horákové 1 (společnost QCM, s. r. o., 4. patro), jsme tu každý všední den od 9:00 do 16:30 h.

  Otázka: Jakou formou je členství dodáváno?
  Odpověď: Členství dodáváme formou certifikátu s tzv. Product Key – produktovým klíčem. Pro využívání výhod Mandrakeclubu je nutné nejprve tento klíč zaregistrovat a vytvořit si tak svůj účet v Mandrakeclubu.

  Otázka: Jak tento kód zaregistruji?
  Odpověď: Je možné použít program mdkonline, ale nejjednodušší způsob registrace je zobrazit si v internetovém prohlížečí stránky www.mandrakeclub.com, kliknout vlevo nahoře na tlačítko “login” a dostanete se na stránku, kde je od Vás vyžadováno buď zadání přihlašovacího jména a hesla, či níže (v barevně odlišeném pozadí) zadání “Product Key”. Nenechte se odradit hláškou, že se jedná jen o trial přístup, a do políček zadejte zakoupený produktový klíč a potvrďte jej. Dále budete provedeni vytvořením Vašeho účtu. Upozornění: pro korektní registraci a další fungování klubu je nutné mít v prohlížečí povoleny cookies.

  Otázka: Mohu pomocí tohoto certifikátu/produktového klíče členství prodloužit, případně navýšit?
  Odpověď: Bohužel. Navýšit/prodloužit členství je možné pouze prostřednictvím Mandrakeclubu, potažmo Mandrakestore společnosti Mandrakesoft, S. A. Námi dodávaný certifikát, resp. klíč na něm uvedený, je však platný 1 rok. Tj. je možné využít současné výhodné nabídky, zakoupit nové členství, vyčerpat své stávající a teprve poté si zaregistrovat nové. Roční platnost členství se potom počítá ode dne vytvoření účtu v Mandrakeclubu.

  3 komentáře

  1. Petr Jakubec | 13.12.2004 | 23:46 | Odpovědět

   Pokud to je vtip – je spatny.
   tvuj segfauld je patrne vysledkem tve neschopnosti. vypovida o tom i to ze netusis ze pod “pr” clanek je celkem zbytecne to psat, natoz kricet (!!)

   PS: ja tam samozrejmne zadny segfauld nemam, takze oprava(v tomto smyslu) nebude!
   PS2: navic umim pouzivat ldd, strace, google a trosku ovladam gdb nauc se to take, a nevyrvavej tu nesmasly.

  2. troby | 14.12.2004 | 00:32 | Odpovědět

   Odpoveď na komentár č. 2 :

   S****m na PR.

   Ty velky kulturny clovek, aspon uved svoj email ked

   kritizujes!

   Ja pouzivam mdk od Tracktopelu(8) a ty odkedy?

   Mozno neviem vela a programovanie v C ale

   viem vela o inych veciach tak nerob prejudikacie!

   Nebol to vtip ale realita.

  3. Viktor | 16.12.2004 | 21:53 | Odpovědět

   Teď jen, aby tyto akce byly pravidelně každý rok…

  Leave a comment

  Sorry, you must be logged in to post a comment. Login