Výběr článků z portálu LinuxEXPRES.cz, 9. — 15. listopadu

logo-linuxexpresPřehled článků vydaných na serveru LinuxEXPRES.cz za poslední týden. Dvě recenze: openSUSE 11.2 a knihy o manažerském řízení a informačních technologií, reportáž z konference LinuxAlt 2009 v Brně a mnohé další.

Reportáž z konference LinuxAlt 2009

O víkendu 7. a 8. listopadu proběhla v Brně konference s názvem LinuxAlt. O čem se přednášelo a o co jste přišli, jestli jste tam nebyli? Jak probíhala? Jak se lidem líbila? A proč?
9. listopad 2009, Redakce

Recenze openSUSE 11.2

Čerstvá verze “zelené” linuxové distribuce je sice podle číselného značení jen menší aktualizací, nicméně, podobně jako v dřívějších takových případech, její tvůrci slibují opět kopec nových technologií a k tomu ještě osvěžující vzhled. Je proto zcela na místě ptát se, do jaké míry získaly tyto sliby reálnou podobu.
12. listopad 2009, Lukáš Jelínek

Podívejte se počítači pod kapotu

Možná znáte ten pocit, kdy sedíte u počítače a není to ono, něco nefunguje nebo funguje jen z části nebo si počítač najednou začne dělat co ho napadne. V tomto a dalších okamžicích se ptáme, co se nachází uvnitř počítače, kontrolujeme, zda vše funguje tak, jak má, a hledáme příčinu závady. Tou nejjednodušší metodou je porozhlédnout se po vnitřku počítače pěkně z pohodlí operačního systému bez nutnosti odpojování všemožných kabelů, šroubování a také navštěvování zpravidla ne příliš příjemných prostorů pod stolem.
11. listopad 2009, Martin Šín

Liberix vydal devátý openMagazin – sedmdesát stran zcela zdarma

Deváté číslo openMagazinu obsahuje bezmála sedmdesát stránek zajímavého čtení, které je k dispozici zcela zdarma. Není v tom žádný zádrhel, magazín můžete kopírovat přátelům, sdílet, dát si jej na blog, poslat jej někomu mailem nebo vytisknout a rozdávat na náměstí. Budeme rádi, děláme jej pro vás a zajímá nás, co si o něm myslíte – zodpovězte nám prosím jednu otázku.
9. listopad 2009, Vlastimil Ott

Recenze knihy Manažerské řízení a informační technologie

Ačkoli nemám žádné ambice stát se manažerem, vedoucím či předákem, název knihy a stručný popis mě zaujal, protože obsahem knihy mělo být předpovídání trendů v IT. A nejen to…
13. listopad 2009, Lukáš Zapletal

Čtečka knih Foxit eSlick

Když jsme zjistili, že společnost Foxit dodává na trh elektronickou čtečku knih pro formát PDF běžící na Linuxu, ihned jsme objednali jeden kousek do redakce. Lukáš Zapletal přístroj podrobil týdennímu testování a přinášíme vám výsledek.
10. listopad 2009, Lukáš Zapletal

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login