Vyhlášení výsledků soutěže o nejhezčí desktop

Dva týdny nám uživatelé mohli do redakce posílat snímky obrazovek svých linuxových desktopů. Přišlo jich celkem téměř sto a nyní je čas, abychom se podívali na to, kdo v soutěži zvítězil.

V pondělí 15. března vyhlásily portály LinuxEXPRES.cz, MandrivaLinux.cz a OpenOffice.cz společně soutěž o nejhezčí desktop. Ve hře byly dvě knihy, konkrétně Mandriva Linux 2010 CZ a Digitální fotografie v programu GIMP od nakladatelství Computer Press.

Necelé dva týdny na to jsme oznámili, že máme k dispozici další knihy od nakladatelství Zoner Press. Takže na výhry se mohou těšit i uživatelé desktopů, které obsadily další místa. Šlo konkrétně o knihy WordPress – efektivní publikování na webu, Python pro hackery a reverzní inženýrství, Začínáme s JavaScriptem a Prezentace a zen, které jsme recenzovali na portále LinuxEXPRES.cz.

Do půlnoci z 28. na 29. března jste poslali celkem 96 snímků.

Hlasování uživatelů

Od nahrání prvního snímku do galerie do 4. dubna 20:00, kdy bylo hlasování potichu odečteno, mohli čtenáři portálů hodnotit jednotlivé snímky na škále od jedné do pěti tak, jak tomu je ve škole. S nedostatečnými se příliš nešetřilo, čemuž odpovídají průměrné známky, přesto by však všechny snímky úspěšně prošly do dalšího ročníku s nejhorším průměrem 4,45.

Nejlepším snímkem v klání o knihu Digitální fotografie v programu GIMP se tak stal snímek, který sice nezískal v průměru ani jedničku, ani dvojku, zato měl však ke 4.4. nejlepší průměr 2,81, celkem byl ohodnocen 79 krát.

Petr Smahel, Linux Mint 7, Xfce

Petr Smahel, Linux Mint 7, Xfce

Knihu tak obdrží Petr Smahel za svůj snímek s prostředím Xfce v distribuci Linux Mint.

Na druhém místě se umístil snímek Jiřího Fialy zobrazující distribuci Ubuntu. Jiří tak se známkou 2,88 vyhrává knihu Začínáme s JavaScriptem.

Jiří Fiala, Ubuntu 9.10

Jiří Fiala, Ubuntu 9.10

Třetí pomyslnou příčku obsadil snímek Olivera Juhase se známkou 2,92 a vyhrál tak svému autorovi knihu WordPress – efektivní publikování na webu. Jedná se taktéž o Ubuntu.

Oliver Juhas, Ubuntu

Oliver Juhas, Ubuntu

Jako bramborovou medaili získává Miloslav Sušický knihu Prezentace a zen za snímek prostředí KDE v distribuci Linux Mint s průměrnou známkou 3.

Miloslav Sušický, Linux Mint 8 Helena, KDE 4.4

Miloslav Sušický, Linux Mint 8 Helena, KDE 4.4

Ceny redakce

Další možnost, jak vyhrát, byla prostá: Stačilo se zalíbil snímkem naší redakci. Šlo především o knihu Mandriva Linux 2010 CZ, záleželo ale jn na našem vkusu. Ve složení Vlastimil Ott (jakožto šéfredaktor všech tří portálů), Irena Šafářová (za OpenOffice.cz), Miroslav Hrončok (za LinuxEXPRES.cz) a Petr Šafařík (za MandrivaLinux.cz) jsme se domluvili na následujícím pořadí:

První cenu, totiž knihu Mandriva Linux 2010 CZ, vyhrává Eliška Macalíková svým jednoduchým a čistým desktopem.

Eliška Macalíková

Eliška Macalíková

Na druhém místě se umístil snímek Mandriva Linuxu 2010, který nám zaslal Dušan Lerch. Vyhrává tak knihu Začínáme s JavaScriptem.

Dušan Lerch, Mandriva 2010, KDE4

Dušan Lerch, Mandriva 2010, KDE4

Na třetím místě skončil, zdaleka ne neúspěšně, Honza Tvrdík se snímkem Arch Linuxu s prostředím KDE. Zůstává pro něj kniha Prezentace a zen.

Honza Tvrdík, Arch linux, KDE 4.4

Honza Tvrdík, Arch linux, KDE 4.4

A protože už na bramborovou medaili nezbyla žádná kniha, je to pro dnešek všechno. Všem výhercům gratulujeme.

zonerpress_logo.gifDěkujeme nakladatelství Zoner Press za poskytnutí cen do soutěže.

Knihy od nakladatelství Zoner Press byly rozděleny podle priorit výherců v pořadí druhý v hlasování uživatelů, druhý v hlasování redakce, třetí v hlasování uživatelů, třetí v hlasování redakce a čtvrtý v hlasování uživatelů.

Obrázky všech desktopů si můžete prohlédnout v samostatné fotogalerii.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login