Webové stránky nadace Linux Foundation jsou nepřístupné

Bylo objeveno narušení bezpečnosti všech webů LinuxFoundation.org, o které se nadace stará. Proto byly všechny odstaveny a objevilo se na nich vysvětlení nastalé situace.

Narušení bezpečnosti

Dne 8. září 2011 bylo objeveno narušení bezpečnosti na všech webech a jejich poddomén, o které se LinuxFoundation stará. Kvůli tomu se tato nadace rozhodla, že všechny weby odstaví a na stránkách umístí vysvětlení nastalé situace.

Ve vysvětlení se píše, že nadace momentálně obnovuje služby tak, aby byly bezpečné a obnova proběhla v co nejkratším čase. Varuje také před používáním hesel a klíčů SSH, které byly používány na zmíněných webech. Radí, že je mají uživatelé považovat za ukradená a okamžitě je změnit. Nadace se také omlouvá za nepříjemnosti, které nastalá situace všem způsobila.

Nadace Linux Foundation podporuje operační systém Linux a jeho inovace, vývojáře aplikací, koncovým uživatelům pomáhá s řešením problémů, s průmyslovými subjekty spolupracuje na technických, právních a propagačních záležitostech atd.

Otázky a odpovědi

Přinášíme volný překlad otázek a odpovědí, které jsou zveřejněny na výše uvedených stránkách.

Kdy budou služby Linux Foundation např. akce, školení a weby opět přístupné?

Náš tým nepřetržitě pracuje na tom, aby obnovil nejdůležitější služby. Spolupracujeme s úřady s maximásní obezřetností a pečlivostí. Chceme, aby se služby vrátily co nejdříve; budu vás informovat o každém kroku.

Byla hesla uložena v prostém, nešifrovaném textu?

Linux Foundation neukládal hesla v prostém nešifrovaném textu. Ačkoli útočník použil přímý brutální útok, aby mohl získat hesla. O hloubkové analýze takovýchto útoků si můžete přečíst v článku Choosing secure. Doporučujeme vám být velmi obezřetní při používání hesla na jiných webech, které jste zde měli.

Funguje má pošta na linux.com?

Ano funguje a je bezpečná.

Co víte o původu útoku?

Důkladně to prošetřujeme. Bohužel, nemůžeme událost v současné době podrobně rozebírat.

Můžeme nějak pomoci?

Chceme poděkovat každému, kdo nám vyjadřuje podporu a chce pomoci. Jen vás prosíme o trpělivost, protože obnovujeme služby jak nejrychleji můžeme.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login