ZPRÁVA O STAVU MANDRAKESOFTU

Ve středu upozornil David Růžička na zprávu o stavu MandrakeSoftu od Françoise Bancilhona. Jelikož budoucnost Mandrake Linuxu závisí na budoucnosti MandrakeSoftu, považoval jsem za důležité toto oficiální vyjádření přeložit.

Drazí přátelé,
od začátku roku, kdy MandrakeSoft požádal o soudní ochranu podle článku 11, se o náš vývoj zajímalo mnoho našich zákazníků, uživatelů, přispěvatelů i partnerů. Jsem rád, že mohu využít této příležitosti a informovat vás o současné situaci a mých názorech na budoucnost.

Produkty
Jsme velmi pyšní na vylepšení, která jsou součástí Mandrake Linuxu 9.1. Tato verze byla dokončena ve velmi obtížné době, což souviselo s problémy, kterým jsme museli čelit. Náš vývojový tým však předvedl skvělou práci, aby v termínu dokončil to, co považujeme za zlomovou verzi. Mandrake Linux 9.1 získal prvotřídní ocenění jak od individuálních uživatelů, tak i od profesionálů a tisku. 9.1 si také dobře vede na obchodní frontě obzvláště v našem internetovém obchodě.

Krátce po uvedení Mandrake 9.1 byl dokončen Corporate Server 2.1, což je kompletní a robustní serverové řešení s dlouhodobým produkčním cyklem, které se perfektně hodí pro podnikatelský trh. Jsme potěšeni pozitivní odezvou, kterou jsme na tento produkt získali od našich zákazníků.

Nedávno jsme na trh poprvé uvedli také MandrakeClustering, což je specifická distribuce, zaměřená na správu paralelismu v clusterech. Tento úspěch je výsledkem dlouhodobých investic do výzkumu a vývoje, které jsme udělali spolu s našimi partnery INRIA, Univerzitou v Grenoble a Groupe Bull v rámci projektu CLIC.

V současné době usilovně pracujeme na Mandrake Linuxu 9.2, který by podle plánu měl být uveden na podzim tohoto roku. Zanedlouho byste se o této další verzi měli dozvědět více.

Výzkum a vývoj
Dva z projektů MandrakeSoftu byly vybrány pro financování prostřednictvím RNTL fondu, což je fond zaměřený na financování výzkumných programů, které nejsou ve fázi uvedení na trh. První projekt je založen na clusteringu a cycle-stealingu, druhý se soustředí na oblast wi-fi a nomadismu. Oba dva projekty ve značné míře rozšíří náš technologický potenciál.

Do stejné oblasti patří i Hyades European projekt zaměřený na clustering a zpracování v reálném čase, který je těsně před dokončením.

Služby
MandrakeSoft se čím dál tím více zaměřuje na včasné poskytování kvalitních produktů a služeb. Věnovali jsme obrovské úsilí tomu, abychom zlepšili náš internetový obchod zejména v oblasti rychlosti dodání a snadného používání. Ve zlepšování této důležité služby budeme pokračovat i nadále.

MandrakeClub je jednou z nejdůležitějších součástí naší budoucnosti, které věnujeme speciální péči tak, abychom mohli zlepšovat služby a slevy pro všechny členy klubu. Naším cílem je jak obnova členství u stávajících členů tak i získávání členů nových.

Článek 11
Jak mnoho z vás jistě ví, zažádal MandrakeSoft na konci ledna 2003 o soudní ochranu podle článku 11. Znamenalo to, že jsme dostali soudem stanoveného správce s cílem konsolidovat naše finanční závazky. Přestože se jedná o pomalý proces, jsme šťastni, že můžeme oznámit fakt, že od ledna měl MandrakeSoft kladný cash-flow (peněžní tok). Naším bezprostředním cílem je, aby soudní ochrana mohla být do konce tohoto roku ukončena. Protože se jedná o relativně krátký termín, je tento plán mojí prioritou a pevně věřím, že ho splníme.

Důvěra od našich přátel
Jsme velmi vděčni za podporu, kterou nám poskytli a poskytují naši uživatelé, zákazníci, partneři a celá komunita.Mnoho lidí nás poctilo svoji důvěrou tím, že:

  • zasílají slova podpory (což oceňujeme)
  • poskytují rady (kterým nasloucháme)
  • pomáhají našim zákazníkům (což doplňujeme)
  • budují obchodní partnerství (která děláme efektivními)
  • nakupují naše produkty v maloobchodech, na webu anebo přímo u nás
  • stávají se členy MandrakeClubu

Na závěr bych rád osobně poděkoval všem, kteří nás neustále podporují v této náročné kapitole historie naší společnosti.

S pozdravem
François Bancilhon
CEO MandrakeSoftu

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login